Co to jest maglownica?

  • Maglownica jest to inne określenie zębatkowej przekładni kierowniczej, która ma za zadanie przenosić ruch kierownicy na ruch mechanizmu zwrotniczego, a w wyniku tego prowadzi do skrętu kół. Maglownica zamienia ruch obrotowy na ruch postępowy. Obecnie maglownica z powodzeniem stosowana w większości współczesnych samochodów.

  • Układ kierowniczy zalicza się do jednego z najważniejszych w samochodzie i bezpośrednio odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo kierującego i pasażerów. Maglownica ma niebagatelny wpływ na komfort, a w szczególności na bezpieczeństwo jazdy, dlatego jej całkowita sprawność jest bezwarunkowa.

  • Usterki w przekładni (maglownicy) powodują pojawianie się luzu w kierownicy i skutkują coraz większymi problemami związanymi ze sterowaniem pojazdu. Najczęstszymi objawami uszkodzenia maglownicy jest zauważalny luz na kierownicy lub jej blokowanie, stuki na kierownicy podczas jazdy po nierównościach, a nawet podczas jazdy na wprost, zauważalne problemy ze wspomaganiem, zauważalny wyciek płynu, przetarcia, a także wyczuwalne stukanie pod pedałami. Odkładanie naprawy bądź wymiany uszkodzonej części może pogorszyć stan maglownicy, a w konsekwencji doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas kierowania pojazdem.

  • Uszkodzoną maglownicę w bardzo dużej liczbie przypadków można zregenerować lub naprawić. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, gdyż kupno nowej przekładni wiąże się z wysokimi wydatkami dochodzącymi nawet do kilku tyś. złotych

Zaoszczędź nawet
1 000 zł

Dzięki regeneracji ponosisz mniejsze koszty związane z naprawą!

Prowadź do nas
Copyright © 2016 Donar.pl - wszystkie prawa zastrzeżone created with and by saigy media